Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmek zevk ve sefa düşkünü iseniz, aynı kimselerle, dedikoduyla ara bozucu olan kimselerle yakın ilişki kurulacağına işarettir.

 0
Rüyada Köpek Görmek

Rüya tabirine göre rüyayı gören kimseye zarar verecek kimselerin bulunduğuna işaret edilir. Rüyada köpek görmenin sonucunda telaşla uyanıldığında uyanık kalınması gerekir. Telaşla uyanıldığı vakit uyarıcı anlamına gelir. Bu durumda bir bardak suyun ardından: “Allâhümme innâ neûzü bike min ameli’ş-şeytani ve seyyiâti’l-ahkâm.” duası okunulabilir.

Rüyada köpek görmek; bol rızk, bereketli yaşam, huzurlu aile hayatı ve başarılı iş hayatı demektir. Rüya tabircilerinin bir kısmı için bol rızk ve bereketi simgeleyen köpeğin, hangi durumlarda kötüye işaret ettiği de yazıda detaylandırılmıştır.

Köpekler sadık olarak bilinir, ancak rüyada görünen köpeklerse tam aksine sadık olmayan, uzak olan anlama gelir. Bazen olumlu manada kapıda bekleyen ısrarcı köpeği simgelerken, bazen de dilenciye yorulur. Gerçekte sadık olarak tanımlanan köpekler bazen rüyada da sadık olan simgesiyle(rüya gören kişinin); malını ve canını koruduğunu gösterir.

Rüya tabiri olarak ise nefsini ve tez canlılığını koruduğuna işarettir. Kimi zaman bu anlamları ifade ederek beliren köpek, farklı yönleriyle de görünebilir. Örneğin; Ağzı salyalı saldırmayan ama saldıracak hissi veren köpek vardır. Bu da çok yakınınızdan kötü sözler işitileceğine, kulak kızartan hakaretler duyulacağına yorulur.

Sadece köpek görmekle kalmayıp, köpeğe nimet sunmak, yakınlaşmak için çabalamak ve sevmek için dokunmaya çalışmak bol rızka işarettir. Kişinin iş hayatında başarıyı yakalayacağına da yorulur.

Rüyada Köpek Isırması

Keder, sıkıntı ve hastalık olarak yorulan köpek ısırılması pek de olumlu olarak görülmez. Rüyada köpeğin ısırması; yakınınızın sizi zor duruma düşüreceğini, size sorun yaratacağına yorulur.

Rüyada köpeğin kolu ısırması; keder ve hastalığa işaret edilir, kolun ısırılıp kanamaması kederin git gide artacağını, büyüyeceğini gösterir. Ancak ısırılan kolun kanaması durumunda keder ve hastalığın kısa süreceğine, yakın ilişkide olduğunuz kişilerin daha temkinli olacağına işarettir.

Rüyada köpeğin ısırdığını görmek; Allah yolundan şaşıldığına, paraya ve zevke düşkünlüğün bulunduğuna işaret eder. Uyarı olarak bulunan bu rüyanın ısırıp da acımaması durumunda; eski gülü dostlukların tekrar kazanılacağına yorulur.

Yavru köpek tarafından ısırılan organ kısmına bağlı olarak, genellikle bir tür güvensizlik anlamına gelir. Örneğin, rüyanızda bir köpek elinizi ısırırsa, çalışma arkadaşlarınızın doğrudan emeğinize meydan okuyacağını gösterir. Ve onların senin alacağın kararlara hainlik ettiğini hissediyorsun.

Rüyada elini köpeğin ısırması iyi değildir. Keyif kaçıracak, can sıkıp, moral bozacak bazı olayların yaşanacağına işaret eder. Bazı tabircilere göre rüyada köpek ısırması hizmetçi, dost ve yakın kimselerden gelecek sıkıntı ve musibet demektir. Köpeğin ısırdığını görmeniz, bir iyi arkadaşınız nedeniyle sıkıntı yaşayacağınız anlamına gelir. Bir köpeğin vücudunu ısırması ve elbiselerini parçalaması, işinde kendisine rakip olan kişiler tarafından sıkıştırılarak, zarara uğratılacağınıza alamettir.

Kimi rüya yorumcularının tabirine göre rüyada köpeğin size saldırdığını görmek, düşmanından fena bir muamele görmek demektir. Bir kimse rüyasında kolunu bir köpek ısırdığını görse, o kimseye hissettiği acı kadar düşmanından bir zarara erişir. Bazen rüya sahibi hastalanır. Bir kimse, köpeğin kendisini ısırdığını görse, o kimseye bir hizmetçi veya bir dost ve ahbabı tarafından bir sıkıntı ve musibet erişir.

Rüyada köpekle boğuşmak

Kendinize güvenen, güçlü bir insan olduğunuz için, hayatta her zaman başarılı olacaksınız. Rüyada köpek saldırması rakipleriniz tarafından onların emri altına girmeniz için dikkatli olmanız gerektiği bir uyarıya işarettir.

Rüyada Köpek Saldırması

Rüyada köpeğin saldırması psikolojik olarak kötüye yorulur, zarar görüleceğine ve kötü şeylerin yakın olduğuna yorulur. Ürkütücü ve tehlikeli olabilen köpek saldırısı ne demektir?

Rüyada köpek saldırması; sizin kötülüğünüzü isteyen, sizi çekemeyen fesat kimselerin zarar vereceği anlamına gelir. Fesat olan bu kimselerin mal varlığınızda gözü olduğuna yorulur.

Maddi kayıplar yaşamanızı, başarısızlık silsilesine kapılmanızı isterler. Kısacası düşmenizi isterler ve bu doğrultuda hamle yaparlar. Bu süreçte dikkatli olmanız gerekir. Tek amaçları ayağınız kaydırmak olan bu kimselere karşı temkinli olarak adım atılabilir.

Rüyada köpek saldırması olumsuz olarak değerlendirilir. Ayriyeten köpeklerin saldırma durumu da söz konusu olabilmektedir rüyada. Birden fazla köpeğin saldırması da çok daha temkinli olmanızı gerektirir. Bu rüyada yorulan şeyse, Huzurunuzu kaçırmak isteyenlerin toplanarak hamle yapacağına yorulur. Özellikle dost sanılan yakın çevredekilerin size karşı cephe alması muhtemeldir.

Rüyada Köpek Kovalaması (Köpekten Kaçmak)

Rüyada köpek kovalaması ya da rüyada köpekten kaçmak, yakın dostlarınızın size karşı plan içerisinde olduğuna delalet eder. Kötü niyetli kimselerin, niyetlerini size aşılayacağına, sizi hatalar yapmaya meyilli kimse haline getireceğine işaret eder.

Diğer yandan iş hayatında rekabet içerisinde bulunduğu kişilere karşı da yorulur. Şayet bu kişiler rüyayı gören kişinin ayağını kaydırmak istiyorsa, hamlelerin gelmesi yakındır. Kötü enerjilerini iş hayatında başarısızlık yaşaması için aşılarlar. Başarılarını gölgelemek için fitne tohumları ekerler.

Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Rüyada beyaz köpek görmek kesinlikle rüyayı gören kişinin uyarıldığına işaret eder. İş hayatında başarılı çalışmaları bulunan, pozisyonunda yükselen kimselerin, iş arkadaşlarıyla fazlaca münasebet etmemesi gerektiğine yorulur. İçlerinden bazılarının başarısını kıskandığı için sorun oluşturabileceğine işarettir.

Temkinli olunarak ayağınızı kaydırmak isteyenlere karşı doğru hamleler yapmanız için uyarılmış olursunuz. Bir de rüyada beyaz köpeğin yavrusunu görmek vardır, bu rüyayı gören kişinin bereketli bir dönemi yaşayacağı anlamına gelir. İş hayatında bu bereketin yaşanacağı gibi, aileye yeni üyenin katılacağı anlamına da gelir. Gelen çocukla birlikte ailede rızk ve bereketin yanı sıra huzur dolu dönemin de geleceği görülür.

Rüyada Köpek Sevmek

Rüyada köpek görmenin tabiri düşmanın varlığına işaretken, köpek sevmek düşmanın zararının dokunmayacağına işarettir. Bereketi ve başarıyı getirdiğine yorulan bu rüyada şayet köpek havlıyorsa, yakın çevrenizden gelecek nasihatleri dikkate almanız gerektiğine işarettir.

Nasihatlerin sizin çıkarınıza olacağı, iyiliğinizi düşünen dostlarınızın bulunacağı anlamına gelir. Diğer yandan köpek sevmek mutlu bir haber alınacağına işarettir. Sevinç dolu bir haberin yakın olduğuna, bu haberinse sevdiklerinizi de mutlu edeceğine işarettir. Ayriyeten rüyasında köpek seven kişi nefsine hakim olan, doğru bilinen şeyleri yapmaya meyilli olacağına da işaret eder.

Close up of a Border Collie being held and looking direct into the camera. A loving expression on the dogs face.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

Siyah renginin rüyada; karanlığı, kötülüğü simgelediği yorumlanır. İslam’da da siyah renginin ilmine yönelik pek de olumlu anlamlar bulunmaz. Rüyada görülen köpeklerin cinsi ve rengi önem arz eder.

Rüyada görülen siyah köpekse; yabancı kişilerin bir şekilde hayatınıza müdahale edeceğine(yakın çevre olsa da kısa zaman öncesinde yabancı olan kişiler de dahildir.), kendisine kötü niyetler besleyen kişilerle dost olması ve o kişilerin kötülüklerine maruz kalacağı anlamına gelir.

Rüyada Küçük Yavru Köpek Görmek

Rüyada görülen köpek yavrusu sevimli bir çocuğa delalettir. Köpek beyaz ise çocuğun mümin olacağına, köpek siyahsa çocuğun aile büyüğü olacağına işaret eder. Rüyada dişi bir köpeğin yavrusunu emzirdiği görmekse; rüyayı gören kişinin varsa çocuklarından hayır göreceğine, bekar kişiyse de dürüst bir eş bulacağına işarettir.

Küçücük yavru köpeği görmek güzel günlerin yakın olduğunu gösterir. Hem maddi hem manevi açıdan bereketli günlerin yaşanacağına işarettir. Yavru köpeği gören kişinin aile hayatı için cesaretli olacağına, aile kurmak için de dürüst bir eşle tanışacağına yorulur. Ayriyeten kenarda köşede birikimi varsa bir mülk sahibi olacağına da işarettir. İslamiyet’te rüyada yavru köpek görmenin yorumuysa; zenginlik dolu bir hayat yaşanılacağına ve arzuların sonuçlanmasının yakın olduğuna yönelik yer alır.

Rüyada Büyük Köpek Görmek

Rüyada büyük köpek görmenin manası, geniş çevresinde pek çok düşman barındırdığına, bu düşmanların kısa zamanda alt edeceğine yorulur. Bu süreçte dikkatli olmasına, düşmanlarının ayağını kaydırmak için hamleler yapmaktan çekinmeyeceği anlamına da gelir.

Rüyada büyük bir köpeğin ölümünü görmekse kötü olarak düşünülse de iyiye yorulur. Düşman çevresi yüzünden kaybettiği huzura tekrar kavuşacağına, rahat bir hayat yaşayacağına ve bereketli işler yapacağına yorumlanır. Müjdeleri haberlerin yakın olduğuna ve eskisinden daha kısmetli olacağına işarettir.

Rüyada Köpek Sürüsü Görmek

Rüyayı gören kişinin çevresinde bulunan art niyetli insanların sayısının fazla olduğuna yorulur. Sürekli art niyetli planlar yaparak, sizi çukura itmek isteyen kimselerin varlığına işarettir. Bu kimselere karşı temkinli olunması durumunda; iş hayatında başarı sağlanacağına, manevi zenginlik kazancına, kurulu bir düzen sağlanacağına işarettir.

Beklenti içinde olanların birer birer gerçekleşeceğine de yorulur. Şayet sürü halinde görülen köpeklerin saldırısı söz konusu olursa; tehlikeli iş peşinde koşulduğuna, bereketin azalacağına yorulur. Sadece kovalıyorsa peşinde kötülüğünü isteyen kimselerin bulunduğu anlamına gelir.

Rüyada Elini Köpek Isırması

Rüyada elini köpek ısırması tabiri, zor zamanların yaşanacağına işarettir. Isırılan elin acıması veya acımaması, hatta kanayıp kanamaması hususuna göre farklı yorumları da bulunur.

Rüyada elini köpek ısırmasıyla acının hissedilmemesi durumunda; yakın çevrenizdeki insanların sessizce kötülüğünüz için hamle yapmaya hazır olduğu anlamına gelir. Saman altından tabiriyle kuyunuzu kazmaya çalışacaktır. Isırılan elin acımaması durumundaysa çevrenizdeki düşmanları yakın zaman alt edeceğinize işarettir.

Rüyada köpeğin ısırmasıyla eliniz kanıyorsa; ya kederli bir haber alacaksınız, ya da yakınınızın hasta olacağına işarettir. Aynı zamanda arkanızdan iş çeviren kimselerin de yakayı ele vereceğine işarettir. Güvenebileceğiniz insanları seçme hususunda doğru yolun önünüze çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Evde Köpek Görmek

Rüyada evde köpek beslemek; evin rızkının artacağına, kirada oturuyorsanız mülk sahibi olacağınıza yorumlanır. Diğer yandan çocuğunuz olacağına, evin bereketinin çocukla kat kat artacağına işarettir.

Rüyada evde köpek görmekse düşman bir yakınınızın bulunduğuna, düşman olmasına rağmen mert kimse olduğuna işaret eder. Fitne kimseler yüzüne aranızın bozulduğu kişiyle yakın zamanda barışacağınıza yorulur. Evde sesler çıkaran köpek görmek de fuzuli sözlerle kırılan kalbe tabir edilir.

Rüyada Köpekten Korkmak

Rüyada köpekten korkma, çevrenizde sevdiğiniz insanlara karşı çekingen olmanıza, söylemek isteyip de söyleyemediğiniz şeylerin olacağına işarettir. İçinizde birikenlerin söylenmesi durumunda; mutlu hissedeceğinize, kaygılarınızın yok olacağına, arkadaşlık bağlarınızı güçlendireceğinize de işarettir.

Rüyada köpek görüp korkarak kaçan kişi, hayatında yaklaşan sorunlardan yara almadan kurtulacağı anlamına gelir. Ancak bazı sorunların yakanıza yapışacağına, uzun süre çevrenize zarar vereceği anlamına da gelir. Öte yandan rüyasında köpekten korkan kimsenin; karakterinin zayıf olduğu, nefsine hakim olamadığı, dürüst insanlarla dost olması gerektiğine yorulur.

Rüyada Köpekle Konuşmak

Rüyada köpekle konuşmanın hayatınızda pek çok değişikliğe yol açacağı anlamı çıkarılır. Beklenmedik gelişmeler ve rafa kaldırılan sorunların tekrar gündeme geleceği, korkularınızla yüzleşme zamanınızın geldiğine işarettir. Bu rüyayı gören kişinin hayatından değişiklikler başta meslekleri olmak üzere pek çok alanda gerçekleşir. Halihazırda memnun olduğu işi bırakacağını, hayırsız bir işe koyulacağını gösterir.

Rüyada köpekle karşılıklı konuşan kimsenin zararlı kimselerle münasebet içerisinde olacağı anlamına gelir. Zararlı olana yönelmeye, hayırlı ve dürüst olan şeyleri terk etmeye meyilli hale getirdiğine yorulur. Düşmanla farkında olmadan iş birliği yapılacağına, bu iş birliğinin büyük riskleri olacağına yorumlanır.

Rüyada köpekle konuşan kimsenin günah dolu işlere bulaşacağı ve huzurunu kaybedeceği anlamına gelir. Sürekli konuşan köpeğin ise dünyevi zevkleri belirttiğine yorumlanır.

Rüyada Köpek Sahiplenmek

Rüyada sahiplenen köpek, barınaktan sahiplenilen köpek, sokak köpeği sahiplenmek gibi. Rüyada köpek sahiplenilmesi; Birikimin yapılacağına işarettir. İster mülk ister araba alımı için birikim yapılacağına, birikimin arzu edilen çok şeyi sağlayacağına işaret eder. Hayatınıza yeni birilerinin dahil olacağını ve hayatınızda size fayda sağlayacağına işarettir. Rüyayı gören kişinin dost canlısı, karakterli kimse olduğunu gösterir.

Arkadaşları ve ailesi ile ilişkilerini dürüst tuttuğu, onların huzuru için çalıştığı anlamına gelir. Gören kişinin manevi ihtiyaçlarının da bulunduğuna işarettir. Rüyayı gören kimsenin sevgiye ihtiyacı vardır, anlayışa ve saygı duyulmaya ihtiyacı vardır. İş hayatında art arda gelen olumsuzlukların ardından; saygı ve anlayış beklemektedir. İhtiyacı olan bu manevi duyguların hayatına girecek bir dostla karşılanacağına işaret edilir.

Rüyada köpek sahiplenen bir kimseyi görmekse, yakın zaman içerisinde rüyayı görenin hayatına; tatlı sözlü, iyi niyetli, sevimli birinin dahil olacağı anlamına geldiği yorumlanır.

İslami açıdan rüyada köpek sahiplenmenin yorumu, rüyayı gören kişinin yufka yürekli olduğunu, temiz kalpli biri olduğunu ifade eder. Bunun neticesinde Allah yolunda bulunan dürüst kimseler olduğu manası yorulur.

Rüyada Yavru Köpek Görmek

Köpek yavrusu sevimli bir çocuk anlamına gelir. Eğer köpek beyazsa, o çocuk mümindir. Siyah olursa, çocuk Ailenin büyüğü olacaktır. Rüyada görülen köpeklerin yavrusu iyi rüyadır. Rüyada siyah köpek yavrusu görmek doğacak çocuğun ailenin büyüğü olacağına işaret eder.

Rüyada yavru köpek sevmek, rüya sahibinin yaşamına her vakit pozitif baktığına işaret eder. Rüyada yavru köpek sevdiğini gören kişi, çocuklarına sevgisinin çoğalacağına da yorulur. Rüyada yavru köpek sevmediğini görmesi, rüya sahibinin, iyilik göreceği kişiler olduğuna ve onlardan her zaman yardım alacağına delalettir.

Rüyada Köpeğin Yavrusu Emzirmesi

Rüyada dişi bir köpeğin yavrusunu emzirdiğini görmek, çocukları varsa, onlardan hayır göreceğine işaret eder. Bekarsa helal süt emmiş bir kimseyle evleneceğine işarettir.

Rüyada Evde Köpek Görmek

Düşmanlığında bile iyilik ve şefkat olan biri ile tabir edilir. Aynı zamanda merhametli ve olgun kimse demektir. Adi ev köpeği, zalim düşmana delalet eder.

Rüyada Havlayan Köpek Görmek

Köpekleri havlar şekilde görmek, dedi-kodu eden düşmana alamettir. Rüyada köpeklerle beraber havladığını görmek, arzu ve isteklere erişmeye işarettir. Rüyada işitilen köpeklerin sesi, fuzuli ve boş söze tabir edilir.

Rüyada Köpek Gibi Havlamak

Rüyada köpeklerle beraber havladığını görmek, arzu ve isteklere erişmeye işarettir. Kendisini köpekler uluyor veya havlıyorsa isteklerinin gerçekleşeceğine işarettir. Güven içinde olacağına yorumlanır. Kişi arzusuna erişir.

Sokakta sürü halinde havlayarak giden köpekleri gören, içinde beslediği bütün isteklerine kavuşur.

Rüyada köpekleri havlar şekilde görmek, dedi-kodu eden düşmana alamettir. Yine bir köpeğin biri üzerine havladığını görmek, diğeri aleyhinde kötü ve fena söz söyleyen kimseye delalet eder.

Rüyada Köpek Yalaması

Bir köpeğin kendisinin yanına gelerek, ellerini yaladığını ve kısık sesle havladığını görmek, kendisini alt etmek isteyen rakiplerinin yola geldiğine ve onunla anlaşmak istediklerine delalet eder.

Rüyada Küçük Köpek Görmek

Küçük köpek zararsız, gücü kuvveti olmayan bir kimse ile tabir edilir.

Rüyada Büyük Köpek Görmek

Endişe işaretidir. Cafer-i Sâdık (R.A) rüyada köpek görmeyi alçak düşman, tamahkar zengin, işleri ve amelleri çirkin âlim, gammaz ve cahil adam olarak tabir etmiştir.

Rüyada Bir Sürü Köpek Görmek

Düşmanların çokluğuna işaret eder.

Bir köpeğin önüne kemik atmak

İyilik yapıp karşılığında nankörlük bulacağınıza yorulur.

Bir köpeğin berrak su içtiğini görmek

Yaşamınızı eğlence ve boş şeylerle geçireceğinize, ancak başınıza belaların geleceğine, malınızı azar azar toplayacağınıza ve bunu hayır işlerde harcayacağınıza işarettir.

Rüyada Köpek Sesi Duymak

Fuzuli işlere ve boş sözlere işarettir.

Rüyada Köpek Boğuşturmak

Rüyada oynatmak ve birbirleriyle boğuşturmak için kullanılan köpekleri görmek, ferah, zevkli yaşama ve sefaya delâlet eder.

Rüyada Süs Köpeği Görmek

Ebu Sait El Vaiz: köpek görmeyi iki şekilde tabir etmiştir: Sahibi olduğu hizmetçiler ve yendiği düşman. Muzır köpek, rüya sahibi için zarar verecek düşmandır. Oynamak ve eğlenmek için beslenen sevimli süs köpeği, tat almakla, sevgi ve sevinçle yorumlanır. Süs köpeği beslemek, esiyle arasının iyi olmadığına işarettir.

Rüyasında bir süs köpeğini kucağında taşıdığını görmek, esine hıyanet ettiğine delalet eder. Muzır köpek, rüya sahibi için zarar verecek düşman; oynamak ve eğlenmek için beslenen süs köpeği, tat almakla, sevgi ve sevinçle yorumlanır. Rüyasında bir köpek saatin aldığını veya kendisine hediye edildiğini görmek, nafaka hususunda akrabasından bazıları ile aralarında geçimsizlik ve ayrılık olup, sonradan hepsinin geçeceğine delalet eder.

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Rüyada çoban köpeği görmek ve ona malik olmak, mülk, mal ve menfaate işarettir. Rüyada çoban köpeğine malik olmak, rüya sahibine bir mülkten elde edeceği menfaate işarettir.

Rüyada çoban köpeği beslemek

Rüyada bir çoban köpeği beslediğini görmek, düşmanları varsa kendisinden çekindiklerine, yahut ev halkının kendisi hakkında büyük saygıları bulunduğuna işarettir.-

Rüyada köpeğe yemek vermek

Köpeğe ekmek doğradığını görenin rızkı bol olur.

Rüyada Köpeği Çekip Götürmek

Köpeğini tasmasından tutarak, sürüklercesine çekip götürdüğünü görmek, kendisine yârdim için bazı kişilerin başvuracağına işarettir.

Rüyada Köpeğin Elbiseyi Yırtması

Köpeğin ağzının suyundan elbisesinin pislendiğini gören, düşmanından işiteceği sözden dolayı üzülür. Elbisesini bir köpeğin yırttığını görmek, islerinde eksiklik olduğuna yorumlanır.

Rüyada Uyuyan Köpek Görmek

Uyumakta olan bir köpeği başı altına yastık gibi koyduğunu görmek, içlerinde önemsiz güçlükler olacağına ve düşmana inandığına delalet eder.

Rüyada Köpek Beslemek

Rüyada av köpeği besleyen kimse, gösterisi seven bir kişi olarak tanımlanır. Süs köpeği beslemek, esiyle arasının iyi olmadığına işarettir.

Rüyada köpek beslemek psikolojik olarak hayra yorulsa da kötü şeylerin olacağına işarettir. Rüyada köpek beslemek oldukça kötü niyetli bir kimseyle dost olunacağına işarettir. Dost olunan o kişinin size karşı sadakatli olacağı ancak başkalarına kötülük yapmaktan geri kalmayacağı anlamına gelir.

Bu kişinin yaptığı kötülükleri görmezden geldiğinize, ilerde yapabileceği kötülükler için de ses çıkarmayacağınıza yorulur. Rüyada köpek beslerken önünde rızkını almak da kötüye yorumlanır. Dost olunan o kişiden menfaat görmenize yorumlanır. Köpeği kendi elinizle beslemeniz durumundaysa, başkalarının sizin yüzünüzden zarar göreceğine yorulur.

Rüyada köpek gezdirmek

Bir ev köpeği olduğunu ve onu bahçesinde veya caddede gezdirdiğini görmek, o kimsenin keyfine düşkün ve merhametli bir kişi olduğuna delalet eder.

Rüyada Köpek Öldürmek

Rüyada köpekleri öldürdüğünü görmek, düşman üzerine galip olmaya işarettir. Düşmanları varsa düşmanlarını alt edeceğine yorumlanır. Düşmanına galip gelir.

Rüyada Köpek Uluması

Rüyada kendisine bir köpeğin ürüdüğünü gören kimse, vicdansız bir adamdan hoşlanmayacağı bir söz işitir.

Rüyada Köpek Havlaması

Rüyada havlayan köpek görmek hayra yorulur. Gören kişinin iş hayatından ve çalışmalarından başarıyı yakalayacağına, sadık dostlar edineceğine, şuan ki dostlarından faydalı sözler işiteceğine işarettir.

Köpekle birlikte havlama durumuysa amacınızın adım adım gerçekleşmesine yorulur. Tehlikeli durumun içerisinde olabileceğinize, temkinli olmanız gerektiğine işarettir. Temkinli olunduğunda yakınınızda size karşı öfke barındıran kimseleri fark edeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada kurt uluması işitmek, özellikle kariyerinde başarılı çalışmaları bulunuyorsa; çalışmalarının duyulacağına ve takdir görüleceğine işarettir. Gerek iş gerekse de aile hayatında zor zamanların yaklaştığına, ancak bu zor zamanların çabucak atlatılıp huzurun bulunacağına işarettir.

Diğer yandan bazı olumsuzlukların git gide büyüyerek çığ kadar ağır hissettireceğine, bu olumsuzlukların da yardım alınarak atlatılacağına yorulur.

Kahverengi Köpek Görmek

Kahverengi köpek ilişkilerin kontrolden çıktığını ifade eder. Ufukta yeni bir arkadaşlık olacağına yorulur.

Rüyada Bağlı Köpek Görmek

Eskiden yaptığınız bazı şeylerden vicdan azabı çektiğinize yorumlanır. Ailenize daha çok zaman ayırmanızı ifade eder. Vaktinizi biraz da yakınlarınızla geçirmesinde fayda var.

Rüyada Ağlayan Köpek Görmek

Rakip ve düşmanlarınızın sizden çekindiğini işaret eder.

Rüyada köpek saldırması

Bir kimse rüyada bir köpeğin kendisinin elbisesini yırttığını görse, onu akılsız bir adam gıybet eder. Rüyasında bir köpeğin kendisine saldırdığını, fakat ısırmadığını görmek, düşmanlarının kendisine diş bilediklerine, fakat zararları dokunmayacağına delalet eder. Rüyada bir köpeğin kendisine saldırdığını görmek, başkası için kötü söz söyleyen bir adama delildir.

Rüyada köpek saldırması kötü niyetli kimselerin varlığına hükmedilir. Bazı tabircilere göre ise rüyada köpek saldırması bir hadiseden dolayı rüya sahibinin üzüleceğine yorumlanırken, kimi tabircilere göre ise rüyada köpek saldırması kişinin işlerinde eksiklik olduğuna işarettir.

Köpeklerin Birbirine Saldırması

Kirmani ye göre rüyasında bir köpeği başka bir köpeğin üzerine saldırırken gören, düşmanından kurtulmak için başka bir düşmanını onun üzerine yollar.

Köpek Saldırısına Uğramak

Yolda giderken bir kaç köpeğin saldırısına uğrayıp, onlarla mücadele ederek, hepsini kaçırdığını görmek, evinde ev halkı tarafından kötü karşılanacağına fakat onları söylediği sözlerle inandıracağına delildir.

Rüyada Koyun Köpeği Görmek

Koyun köpeği, hanımı, çoluk-çocuğu ve komşusu hakkında kıskanç bir kimseye delalet eder.

Rüyada Köpek Sahibi Olduğunu Görmek

Köpek sahibi olmak korkulardan kurtulmaya yorulur. Halk arasında saygın bir kişiliğinizin olacağına yorumlanır.

Rüyada Av Köpeği Görmek

Av köpeği, izzet, yücelik ve rızktır. Girişimde bulunacağınız işlerde başarıya ulaşacağınıza ve hayallerinizi gerçekleştireceğinize habercidir.

İsmail El Es AS’a göre; rüyada av köpeği ile avlandığını gören, düşman olduğu ileri sürülen bir kişiden menfaat görür. Av köpeğinin eti, miras ile tabir olunur. Bir av köpeğini yanından kovduğunu gören, fayda göreceği bir düşmanını uzaklaştırır.

Bütün insanlar hakkında hayır ve onun yapacağı güzel bir iş ile tabir olunur. Emniyete ermeye şöhrete kavuşmaya delalettir. Saltanat ve memuriyete ehil biri için bu rüya, büyük bir makamı temsil eder. Tazı köpeği görmek, kuvvete ve düşmana galip gelmeye işarettir. Güvenli, saygın ve rahat yaşamak anlamındadır.

Rüyada Uyuyan Köpek Görmek

Huzurlu ve mutlu olmaktır. Korku ve endişelerin yok olmasına delalet etmektedir.

Rüyada Köpek Eti Yemek

Köpek eti yediğini görmek, düşmanı üzerine galip gelmeye ve onun malını yemeye işarettir. Düşmanından eline mal geçer.

köpek eti düşman malına, o etten yemek, düşmana üstün gelmeye işarettir. Rüyada köpeği kesip etinden yemek düşmanına üstün olmaya yorulur. Fakat eline haram mal geçer.

Köpek Sütü İçmek

Köpeğin sütünü içmek, korku ve telaştır. Korkuya işarettir. Düşmandan çekinmektir. Rüyada köpek sütü içtiğini görmek, azılı bir düşmanı olduğuna yorulur. Bu rüya ondan çekindiğine delalet eder.

Köpekle Konuşmak

Rüyada bir köpekle sohbet ettiğini görmek, “Ashab-ı Kehff in Kur’ân’da beyan edilen meşhur kıssasına binaen gizlenmeye delâlet eder.

Rüyada Dişi Köpek Görmek

Abdülgani Nablusi ye göre; dişi köpek inatçı ve kötü kalpli bir kadındır. Rüyada bir dişi köpeğin bir erkek köpeği kovaladığını görmek, böyle bir kadının şerrine uğrayarak, halka rezil olacağına yorulur.

İki köpeğin bir dişi köpeği takip ettiklerini görmek fena yola uymuş bir kadınla bir erkeği elinden tutup onları hayırlı bir şekilde evlendireceğine delalet eder.

İnatçı ve kötü bir kavim ve millete mensup adi bir kadına delalet eder. Huysuz ve sonunda bela olacak bir kadınla tabir olunur.Aynı zamanda nesli çok ve kocasını koruyan bir kadına delâlet eder.

Eve Köpek Girmesi

Fakir, kimsesiz, perişan bir kavme delalet eder. Maddi durumu kötü kimselere sadaka vermelisiniz.

Rüyada Köpek Olmak

Rüyasında kendisinin birdenbire bir köpek olduğunu görmek, onun başkalarına karsı pek kibirli ve pek mağrur davrandığına işarettir. Evvelce köpek olduğu halde, birdenbire insan olduğunu görmek, tövbe ve istiğfar etmeye ve Allah’ın yasakladığı her şeyden el etek çekmesi gerektirdiğine delalet eder.Başının köpek başına döndüğünü görmek, sıkıntı ve meşakkate delalet eder. Rüyasında insanken köpek olduğunu gören kimsenin yaptığı bir hata yüzünden bu kibir, gurur veya şirk olabilir ona bahşedilmiş olan büyük bir ilim elinden alınmıştır tövbesi beklenir taki affedilene kadar.

Rüyada Köpeğin Kaçması Görmek

Köpeğin kendinden kaçtığını görmek, düşmanın kendisinden kaçıp karsısına gelmekten çekindiğine işarettir.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

Bazı yorumcular; rüyada siyah bir köpeğin uluduğunu görmek, hastalığa delalet eder. Çünkü bu defalarca tecrübe edilmiştir, derler.

Siyah köpek bir kara bir düşmana, beyaz köpek diğer düşmanlara yorumlanır, Siyah köpeğin uluması, humma hastalığına delalet eder.

Sarı Köpek Görmek

Sarı köpek, zayıf ve hasta bir düşmanı temsil eder.

Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Beyaz pozitiftir. Barışı ve mutluluğu simgelemektedir. Düşmanınızın size zarar vermeyeceğini ifade eder. Beyaz köpek arkadaşlarınız veya ailenizle olan ilişkinizin iyi yönde olduğunu gösterir.

Köpek Bağlamak

İyi giden işlerin bozulmasıdır. Bir direğe bağlamak, parasızlık çekmeye işarettir. Kolay yoldan para kazanma girişimlerinin hüsranla sonuçlanacağı anlamına gelir.

Rüyada Hasta Köpek Görmek

Düşmanınızın zayıf ve kuvvetsiz bir kimse olduğunu ifade eder. Ayrıca size karşı kötülük düşünen kimselerin hastalanacağına işarettir.

Rüyada Köpek Almak

Köpek almak, onun diğer insanlarla hoş muhabbetler etmesine yorumlanır. Köpek hediye almak, nafaka hususunda akrabasından bazıları ile aralarında geçimsizlik ve ayrılık olacağına yorulur. Fakat sonradan hepsinin geçeceğine delalet eder.

Köpek aldığını gören kimse, hizmetçilerle arkadaşlık ve sohbet eder ve aşırı derecede sever.

Rüyada Köpek Ölmesi

Normalde dost gibi görünen fakat size kötülük besleyen, sinsi ve hain kimselerden kurtulacağınızı gösterir. Aynı zamanda, rüyayı gören kimsenin korkak ve işe yaramaz, bencil bir kimseden kurtulacağına işaret sayılır. Rüya sahibinin o kimseden herhangi bir zarar görmeyeceğine hükmedilir.

Rüyada köpek tarafından kovalanmak

Rüya sahibinin rüyasında herhangi bir köpek tarafından kovalanması, hırslı, ispiyoncu, dedikoducu, davranışları çirkin, size çekemeyen cahil bir kimsenin varlığına işarettir. Bazen rüyada köpek tarafından kovalanmak, zevk ve sefaya düşkün kimseye, sürekli kötülüğü emreden nefsine, eğitim görmüş fakat hâl ve hareketi iyi olmayan insanlara delalet eder.

Rüyada köpek tarafından kovalanmak, şirret ve aşırı tamahkar insana alamettir. Genel anlamda rüyada her ne şekilde görülürse görülsün bir köpek tarafından kovalanmak etrafınızdaki zararsız ve ahmak bir kişinin yaptığı dedikoduyu işaret etmektedir.

Rüyada köpek kovalaması

Rüyada köpek kovalaması, rüyayı gören kimse için kötü niyetli kimselerin varlığına delildir. Etrafınızda kem gözlü insanların varlığına ve o insanların sizin hakkınızda ki olumsuz, kötü niyetlerine yorulur. Rüyada köpek kovalaması rüya sahibinin iş hayatında rakiplerini ve arkadaşları arasında kıskanç kişilere işarettir.

Rüyada köpek kovalaması ve bu kovalamadan kaçtığını görmek iş hayatındaki rekabete işaret eder. İş hayatında kendisini engellemeye çalışan kimselere işarettir. Ayna zamanda rüyada köpek kovalaması: rüya sahibinin çevresindeki insanların pek çok yalana başvurduklarını ve kişiyi kullanmak için fırsat kolladıklarını da işaret eder.

Rüyada köpek kovalamak

Bir kimse rüyada bir köpeği kovaladığını görse, rüyayı görenin kötü niyetli kimselerin farkına varacağına ve bu kimselerden kurtulacağına işaret eder. Rüyada köpek kovalamak rüya sahibinin etrafındaki kötü niyetli kimselerden zarar görmeyeceğine yorulur. Aynı zamanda rüyada köpek kovalamak üzüntü ve korkuların biteceğine hükmedilir.

Günümüz tabircilerine göre rüyada köpek kovalamak rüya sahibinin şansının açıldığına ve bol rızka kavuşacağına işaret edilir. Bazı tabircilere göre rüyada köpek kovalamak ise rüya sahibinin , dileğinin gerçekleşmesi olarak yorumlanmıştır.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

super superaktuel.com web sitesi ziyaretçiler için hazırlanmış güncel bilgilerin düzenli oluşturulduğu bir web sitesi olup, doğru bilgiler sunmayı hedefleyen bir ücretsiz bilgi kaynağıdır. Süper Aktüel genel olarak dev bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemiştir