KT&G Sigaralarında 3 TL Zam! En Ucuz Sigara 61 TL'ye Yükseldi

Sigaralarında 3 TL Zam!

 0
KT&G Sigaralarında 3 TL Zam! En Ucuz Sigara 61 TL'ye Yükseldi

2 Haziran 2024 tarihinde KT&G grubuna ait sigaralar 3 TL zamlandı. Bu zamdan sonra en ucuz KT&G sigarası 61 TL'ye yükselmiş oldu.

Zamlar Neden Yapıldı?

Sigara fiyatlarındaki artışın en önemli nedeni artan üretim maliyetleri ve vergiler. Son zamanlarda sigara üretim maliyetlerinde ve vergilerde artış yaşanıyor. Bu durum da sigara fiyatlarının artmasına neden oluyor.

Sigara fiyatlarındaki artışın bir diğer nedeni de halk sağlığını korumak. Sigara içmenin birçok sağlık sorununa yol açtığı biliniyor. Sigara fiyatlarını artırmak, insanların sigara içmesini caydırmak için bir yöntem olarak kullanılıyor.

Zamlar Sonrası Fiyatlar

KT&G grubuna ait sigaraların 3 TL zamlanmasından sonra en ucuz sigara 61 TL'ye yükseldi. En pahalı KT&G sigarası ise 75 TL'ye satılıyor.

Zamlar Hakkında Tepkiler

KT&G sigaralarındaki 3 TL zam, sigara içenler tarafından tepkiyle karşılandı. Zammın sigarayı bırakmayı zorlaştıracağını ve sigara içenlerin bütçelerini zorlayacağını savunanlar da var.

Sigarayı Bırakmak İçin Yardım Alın

Sigara içmek sağlığınız için büyük bir tehdit oluşturuyor. Sigarayı bırakmak için yardım almak isterseniz Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı'nı arayabilir veya Yeşilay'ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Unutmayın, sigarayı bırakmak için asla geç değildir.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow